TOP LATEST FIVE LECZENIE JASKRY WARSZAWA URBAN NEWS

Top latest Five leczenie jaskry warszawa Urban news

Top latest Five leczenie jaskry warszawa Urban news

Blog Article

Selektywna trabekuloplastyka laserowa SLT to nowoczesna metoda leczenia jaskry otwartego kąta. Stosuje się ją zarówno jako metodę pierwszego rzutu, jak również jako alternatywę dla dodatkowych leków przeciwjaskrowych w terapii skojarzonej.

Placówka ma w swojej ofercie zabiegi leczenia jaskry metodą trabekulektomii, w klinice można także poddać się jednoczesnemu zabiegowi usuwania jaskry i zaćmy. Placówka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i diagnostyczny, w tym jeden z dwóch w stolicy i niewielu w Polsce aparat badający funkcje przeżyciowe rogówki Confoscan.

Jaskra to jedna z najgroźniejszych chorób oczu – dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że znajduje się ona w ścisłej czołówce wśród przyczyn całkowitej ślepoty.

W leczeniu jaskry wtórnej bardzo dobre efekty przynosi laseroterapia – specjalistyczne zabiegi laserowe.

Chorobę dzielimy na jaskrę z szerokim – otwartym kątem przesączania oraz z wąskim – zamykającym się kątem przesączania.

Niezależnie od tego, czy ciśnienie wewnątrzgałkowe jest wysokie, czy normalne, leczenie jaskry polega na obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Dlatego, ciśnienia wewnątrzgałkowego stanowi ważny parametr diagnostyczno-terapeutyczny i pozwala monitorować stan jaskry.

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest fakt, iż trwa on zaledwie kilka minut. Pacjent pozostaje w klinice jeszcze przez co najmniej godzinę. Po tym czasie ponownie mierzy się ciśnienie śródgałkowe.

Soczewki te nie tylko nie zaburzają widzenia, ale także zapewniają równomierne uwalnianie leku przez długi okres czas.

Rezultaty terapii oceniano poprzez analizę stopnia leczenie jaskry warszawa spadku ciśnienia wewnątrzgałkowego. Najlepsze efekty uzyskano w grupie małp, korzystających z soczewek zawierających wysoką dawkę leku (w dwóch pozostałych rezultaty były podobne).

badanie szerokości kąta przesączania w badaniu gonioskopowym lub w tomografii przedniego odcinka AS-OCT

Jaskra to choroba nerwu wzrokowego. Dokładnej przyczyny powstawania jaskry nie odkryto, przypuszcza się, że spowodowana jest zaburzeniem odpływu cieczy wodnistej z oka. Ciecz wodnista to substancja wypełniająca przednią komorę oka. Ma za zadanie odżywianie rogówki i soczewki oraz odprowadzanie z oka szkodliwych produktów przemiany materii.

Głównym czynnikiem ryzyka rozwoju jaskry jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Należy jednak pamiętać, że do rozwoju jaskry może dojść także u osób z prawidłowym ciśnieniem w oku.

W części przypadków zawsze istnieje możliwość stosowania kropli, nawet w dużej ilości i rezygnacja z wykonania zabiegu. Wszystko zależy od indywidulanej sytuacji, a ostateczną decyzję, po konsultacji z lekarzem podejmuje pacjent.

Oko ulega powiększeniu, przybiera białawo-niebieskawe zabarwienie oraz wykazuje intensywny światłowstręt, nadmierne łzawienie i zaciskanie powiek. Choroba zagraża widzeniu i wymaga niezwłocznego leczenia.

Report this page